Windows 8 Hands Free Mode (Eller Serbest)

Windows 8 ile birlikte gelen eğlenceli özelliklerden bir tanesine daha bakacağız şimdi. Öncelikle yemek yapmayı seviyor musunuz?

Evet garip bir soru oldu ama şimdiki yeniliğimiz biraz yemek tutkunları için. Evet ben de bir yemek tutkunuyum ama yeme kısmı biraz daha ağır basıyor sanırım. J

Windows 8 içerisindeki Food and Drink (Yeme & İçme) uygulamasının hoş bir özelliği var. Eğer bilgisayarınıza bağlı bir kameranız varsa bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Ne mi bu özellik? Geliyooor!

Yemek yaparken bir çok insanın elleri kirlenir. Öyle ya, malzemeler vs. Bu durumda eğer bir yemek tarifini bilgisayarınızdan okuyorsanız, o kirli ellerle bilgisayarınıza dokunmak istemezsiniz. İşte bu kullanışlı özellik sayesinde yemek tariflerini okurken kameranın hareket algılama özelliği sayesinde sayfaları el hareketlerinizle bilgisayarınıza dokunmadan çevirebilirsiniz! Evet bu doğru J

Önce Food and Drink (Yeme İçme) uygulamamıza gelelim ve sağ tıklayarak Recipe (Yemek Tarifleri) bölümüne girelim.

Ben damak tadıma ugun bir tarif buldum bile.. Sonrasında sağ tıklayarak aşağıdaki menü öğelerinin açılmasını sağlayalım. O da ne! Hands-Free Mode.

Evet bu özelliği kullanarak eller serbest bir şekilde yemeğimi hazırlayabilirim. Bayanların daha çok hoşuna gideceğine eminim..

Afiyet olsun J

Teşekkürler,

BakiOnur