Windows 10 Notification Center

Windows 10 Technical Preview’i yüklediğinizde 3-5 özellik daha ilk dakikadan sizi etkilemeyi başaracaktır. Start Menu, Virtual Desktops, Snapping gibi Notification Center özelliği de bunların arasında elbette.

Windows 8 ve 8.1’deki eski Action Center, çok daha geniş kapsamıyla Notification Center olarak karşımızda. Görev Çubuğunun sağında, saatin yanında not defterini andıran bir görünümle karşımıza çıkıyor Notification Center.

Windows içerisinde olup biten herşeyden anında haberdar olabilirsiniz. Bunun yanında hızlı erişim için ihtiyaç duyacağınız ayarlar da elinizin altında…

Dosya sistemi, yeni gelen mail’ler, One Drive, sistem hataları, güncelleştirmeler vs. hepsini tek bir pencereden görüntüleyebilirsiniz.

Update

Notification penceresinin alt tarafında da sık kullanacağınız ayarlar yer alıyor. Monitör bağlantısı, uçak modu, VPN, İnternet seçenekleri, ekran ayarları ve tüm ayarlar elinizin altında. Tablet Mode seçeneği ile de Start menüyü hızlıca Start ekranına dönüştürebiliyorsunuz. Bu kullanışlı pencereye alışacağımız kesin. İyi keşifler!

BakiOnur