Windows 10’da Internet’I başka cihazlarla palaştırmak

Windows 10 her geçen gün tüm cihazlara hitap etmekte daha da başarılı hale geliyor. Artık tüm cihazlarda çalışabilen bir Windows’a sahibiz. Durum böyle olunca akıllı telefonunuzdaki bir özellik artık desktop ya da laptop bilgisayarınızda da kullanılabiliyor. Sonuç muhteşem oluyor!

Windows 10 yüklü bir bilgisayarın Internet bağlantısını Wi-fi üzerinden paylaştırabilmek için Ayarlar menüsünden Ağ Ayarları kısmına girmemiz gerekiyor.

Akabinde soldaki listede yer alan “Mobile Hotspot” bölümüne geçerek ilgili özelliği aktif hale getirebiliriz. Mobil hot spot özelliğini aktif hale getirmeden önce Internet bağlantısının diğer cihazlar tarafından hangi isimle görüntülenceğini ve bağlantı parolasının ne olacağını belirleyebilirsiniz. Eğer belirlemezseniz varsayılan değerleri de kullanabilirsiniz elbette.

Bu özelliği aktif hale getirdikten sonra 8 cihaz aynı andan sizin paylaştırdığınız Internet bağlantısını Wi-fi üzerinden kullanabilecektir.

Yazıyı Paylaş! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Technorati
  • Twitter
BakiOnur ()

Microsoft Most Valuable Professional (MVP 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019, Current) Towershell.com Founder clouderz.com Founder Microsoft Certified Trainer (13 years in a row, current) Onur has been working in IT arena with more than 15 years of experience specifically in Windows Server, Exchange Server and Powershell and for the past 5 years in Cloud Technologies including Office 365, Azure and so on. He's authored Windows Server books and written more than 400 technical articles published on several communities. Some of his hundreds of Powershell tools and scripts has been published on Microsoft Script Center. Onur is also a 10-year MCT who has delivered more than 10.000 hours of training in Microsoft technologies. He has been to over 70 universities and presented several Microsoft technologies with highlighted topics. He graduated from Okan University Graduate School in Computer Engineering. He lives in London and is currently running his own business at Clouderz Ltd.

Sosyal Medya

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
@BakiOnur 'u Takip Et

MVP Profili

Kategoriler

Arşiv

Soru ve Önerileriniz

[si-contact-form form='1']