Windows 10 Connect Uygulaması ve Kullanımı

Windows 10 Build 14316 ile gelen yeni özelliklerden biri de Connect uygulaması. Özellikle benim son derece hoşuma giden bu yeni uygulama sayesinde Miracast ile bir cihazı Windows 10’un ekranına canlı olarak yansıtmak mümkün olabiliyor. Mobil cihaz ya da laptop bu desteğe sahip.

Şimdi adım adım Connect uygulamasının kullanımına bakalım.

Uygulama açıldı ve artık kullanıma hazır. Uzak sistemden bağlantı sağlamak için “Miracast” ya da “Screen Mirroring” bağlantısını seçip listeden bağlantı kuracağınız bilgisayarın adını seçmelisiniz.

Benim örneğimde WIN-LV.. idye başlayan bilgisayar ismini uzaktan bağlanacağım bilgisayar ya da telefondan bulmalıyım. Görüldüğü gibi telefonumdan Windows 10 bilgisayarının ismini buldum ve bağlandım. Aynı şekilde başka bir Windows 10 bilgisayarından bağlantı yapacaksanız Ctrl+K tuşlarına basarak ScreenMirror yapabilirsiniz.

 

Bir Windows 10 tabletten diğerine ekran görüntüsünü anlık olarak aktarabiliyorum. Bu son derece kullanışlı.

Ve şimdi de Android cihazımdan bağlantı gerçekleştiriyorum. Son derece hızlı ve kesintisiz bağlantı sağlayabiliyorum.

Yazıyı Paylaş! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Technorati
  • Twitter
BakiOnur ()

Microsoft Most Valuable Professional (MVP 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019, Current) Towershell.com Founder clouderz.com Founder Microsoft Certified Trainer (13 years in a row, current) Onur has been working in IT arena with more than 15 years of experience specifically in Windows Server, Exchange Server and Powershell and for the past 5 years in Cloud Technologies including Office 365, Azure and so on. He's authored Windows Server books and written more than 400 technical articles published on several communities. Some of his hundreds of Powershell tools and scripts has been published on Microsoft Script Center. Onur is also a 10-year MCT who has delivered more than 10.000 hours of training in Microsoft technologies. He has been to over 70 universities and presented several Microsoft technologies with highlighted topics. He graduated from Okan University Graduate School in Computer Engineering. He lives in London and is currently running his own business at Clouderz Ltd.

Sosyal Medya

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
@BakiOnur 'u Takip Et

MVP Profili

Kategoriler

Arşiv

Soru ve Önerileriniz

[si-contact-form form='1']