Windows 10 Notification Center

Windows 10 Technical Preview’i yüklediğinizde 3-5 özellik daha ilk dakikadan sizi etkilemeyi başaracaktır. Start Menu, Virtual Desktops, Snapping gibi Notification Center özelliği de bunların arasında elbette.

Windows 8 ve 8.1’deki eski Action Center, çok daha geniş kapsamıyla Notification Center olarak karşımızda. Görev Çubuğunun sağında, saatin yanında not defterini andıran bir görünümle karşımıza çıkıyor Notification Center.

Windows içerisinde olup biten herşeyden anında haberdar olabilirsiniz. Bunun yanında hızlı erişim için ihtiyaç duyacağınız ayarlar da elinizin altında…

Dosya sistemi, yeni gelen mail’ler, One Drive, sistem hataları, güncelleştirmeler vs. hepsini tek bir pencereden görüntüleyebilirsiniz.

Update

Notification penceresinin alt tarafında da sık kullanacağınız ayarlar yer alıyor. Monitör bağlantısı, uçak modu, VPN, İnternet seçenekleri, ekran ayarları ve tüm ayarlar elinizin altında. Tablet Mode seçeneği ile de Start menüyü hızlıca Start ekranına dönüştürebiliyorsunuz. Bu kullanışlı pencereye alışacağımız kesin. İyi keşifler!

BakiOnur

Yazıyı Paylaş! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Technorati
  • Twitter
BakiOnur ()

Microsoft Most Valuable Professional (MVP 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019, Current) Towershell.com Founder clouderz.com Founder Microsoft Certified Trainer (13 years in a row, current) Onur has been working in IT arena with more than 15 years of experience specifically in Windows Server, Exchange Server and Powershell and for the past 5 years in Cloud Technologies including Office 365, Azure and so on. He's authored Windows Server books and written more than 400 technical articles published on several communities. Some of his hundreds of Powershell tools and scripts has been published on Microsoft Script Center. Onur is also a 10-year MCT who has delivered more than 10.000 hours of training in Microsoft technologies. He has been to over 70 universities and presented several Microsoft technologies with highlighted topics. He graduated from Okan University Graduate School in Computer Engineering. He lives in London and is currently running his own business at Clouderz Ltd.

Sosyal Medya

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
@BakiOnur 'u Takip Et

MVP Profili

Kategoriler

Arşiv

Soru ve Önerileriniz

[si-contact-form form='1']