Windows 10 Offline Maps – Haritanız cebinizde olsun!

Artık GPS hayatımızın içinde… Telefonda, tablette, takside her yerde… Hele bir de yurtdışına çıkıp araba kiralayacaksanız işte o zaman en önemli unsurlardan biri haline gelir şüphesiz. Bir çok uygulama var bu haritaların yüklenebilmesi için. Ülke ülke, şehir şehir satılır kimi zaman. Kimi zaman da ücretsizdir, Windows içinde yer alır J

Windows 10 içerisinde gelen Offline Map özelliği sayesinde neredeyse tüm dünya haritasını tabletinize, telefonunuza, laptopunuza indirebiliyorsunuz. Internet bağlantısının olmadığı zamanlarda ya da kota sıkıntısı yaşamadan kullanabilmek amacıyla bu önceden indirdiğiniz haritaları kullanabilirsiniz.

Windows ayarlar kısmından System ve daha sonra Maps bölümüne girildiğinde yukarıdaki gibi yeni harita ekleme seçeneğini görebilirsiniz. Tüm dünya haritasını bir çırpıda indirmek durumunda değilsiniz elbette.

Yeni bir harita ekle seçeneği ile hangi kıtadan hangi ülkeden hangi bölgenin haritasını indireceğinizi belirleyebilirsiniz.

 

İyi gezinmeler!

BakiOnur

Yazıyı Paylaş! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Technorati
  • Twitter
BakiOnur ()

Microsoft Most Valuable Professional (MVP 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019, Current) Towershell.com Founder clouderz.com Founder Microsoft Certified Trainer (13 years in a row, current) Onur has been working in IT arena with more than 15 years of experience specifically in Windows Server, Exchange Server and Powershell and for the past 5 years in Cloud Technologies including Office 365, Azure and so on. He's authored Windows Server books and written more than 400 technical articles published on several communities. Some of his hundreds of Powershell tools and scripts has been published on Microsoft Script Center. Onur is also a 10-year MCT who has delivered more than 10.000 hours of training in Microsoft technologies. He has been to over 70 universities and presented several Microsoft technologies with highlighted topics. He graduated from Okan University Graduate School in Computer Engineering. He lives in London and is currently running his own business at Clouderz Ltd.

Sosyal Medya

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
@BakiOnur 'u Takip Et

MVP Profili

Kategoriler

Arşiv

Soru ve Önerileriniz

[si-contact-form form='1']