Windows 10 Sırları-Print As a PDF

Windows 10’un her yeni gelen alt versiyonunda (Build) ufak ufak bir çok yeni özelliği de görür olduk. Bazıları kimilerimizin hayatında çok büyük değişiklikler yaratmasa da bazıları gerçekten çoktandır beklediğimiz özellikler arasında yer alabiliyor. İşte Wİndows 10 Build 10041 ile bunlardan bir tanesi daha hayatımıza girdi.

Tam uçak rezervasyonunuzun çıktısını almak istiyorsunuz. Ancak bunu PDF uzantılı olarak almak istiyorsunuz. Bir de bakıyorsunuz ki seçeneklerde “pdf olarak kaydet” yok. Bir Word dosyası içerisindeki içeriği pdf olarak kaydetmek kolay da Internet Explorer içerisinde ya da başka bir uygulama içerisinde bu varsayılanda mümkün değildi. 3ncü parti bir uygulama yüklemezseniz elinizdeki tek seçenek bu sayfayı XPS olarak kaydetmek olacaktı ki bu formatı da eski versiyon bir bilgisayarda açmak da ayrı bir dertti. Neyse tamam eskiyi boşverip bugüne bakalım. Nihayet Print as a PDF olarak kaydetme seçeneğimiz geldi gözümüz aydın!

İşte yazdırma görünümünde Print as a PDF

Bu da Word ortamındaki görünümü ama zaten Word dosyasını Save as diyerek PDF olarak kaydedebiliyorsunuz.

Yazıyı Paylaş! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Technorati
  • Twitter
BakiOnur ()

Microsoft Most Valuable Professional (MVP 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019, Current) Towershell.com Founder clouderz.com Founder Microsoft Certified Trainer (13 years in a row, current) Onur has been working in IT arena with more than 15 years of experience specifically in Windows Server, Exchange Server and Powershell and for the past 5 years in Cloud Technologies including Office 365, Azure and so on. He's authored Windows Server books and written more than 400 technical articles published on several communities. Some of his hundreds of Powershell tools and scripts has been published on Microsoft Script Center. Onur is also a 10-year MCT who has delivered more than 10.000 hours of training in Microsoft technologies. He has been to over 70 universities and presented several Microsoft technologies with highlighted topics. He graduated from Okan University Graduate School in Computer Engineering. He lives in London and is currently running his own business at Clouderz Ltd.

Sosyal Medya

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
@BakiOnur 'u Takip Et

MVP Profili

Kategoriler

Arşiv

Soru ve Önerileriniz

[si-contact-form form='1']