Windows 8 ve Windows 10’da Share Özelliği

Windows 8 ve sonrasında kullanılabilen Share özelliği sayesinde paylaşımlarınızı anlık olarak yapabilirsiniz. Herhangi bir klasör içinde bulunan dosyaları türüne göre “Share” edebileceğiniz programlar da değişiyor elbette. Örneğin Windows 8 üzerinde çalışıyorsanız ve Facebook uygulaması yüklüyse Charm Bar üzerinde bulunan Share butonu sayesinde resim ve videolarınızı Facbook üzerine tek tıklamayla yükleyebilirsiniz.

Bir veya birden fazla dosyayı seçerek Charm Bar üzerindeki Search butonuna basıldığında, seçilen dosya veya dosyaların türüne göre bu dosyaların nerelerde paylaşılabileceği değerlendirilir ve uygun uygulamalar listelenir. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi seçtiğimiz resim dosyasını paylaşmak istediğimizde Onenote, Mail ve Facebook uygulamalarının uygun olduğunu görüyoruz. Eğer daha farklı uygulamalarım da olsaydı (örnek twitter, linkedin vs.) onalrı da listede görüyor olacaktık.

Windows 10 ile gelen bir farklılık bulunuyor. Windows 10’da Charm Bar tarihe karışığı için Share butonu File Explorer penceresinde Share sekmesinde bulunuyor.

Windows 10’da Share özelliği daha hızlı kullanılabiliyor.

BakiOnur

Yazıyı Paylaş! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Technorati
  • Twitter
BakiOnur ()

Microsoft Most Valuable Professional (MVP 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019, Current) Towershell.com Founder clouderz.com Founder Microsoft Certified Trainer (13 years in a row, current) Onur has been working in IT arena with more than 15 years of experience specifically in Windows Server, Exchange Server and Powershell and for the past 5 years in Cloud Technologies including Office 365, Azure and so on. He's authored Windows Server books and written more than 400 technical articles published on several communities. Some of his hundreds of Powershell tools and scripts has been published on Microsoft Script Center. Onur is also a 10-year MCT who has delivered more than 10.000 hours of training in Microsoft technologies. He has been to over 70 universities and presented several Microsoft technologies with highlighted topics. He graduated from Okan University Graduate School in Computer Engineering. He lives in London and is currently running his own business at Clouderz Ltd.

Sosyal Medya

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
@BakiOnur 'u Takip Et

MVP Profili

Kategoriler

Arşiv

Soru ve Önerileriniz

[si-contact-form form='1']