Windows 10 Sırları-Home sekmesini temizlemek

Windows 10’la birlikte gelen Home sekmesi sayesinde en çok kullandığınız klasörleri, en son kullanılan dosya ve programları görebilmek mümkün. Bu yönüyle son derece kullanışlı bir yenilik diyebilirim. E tabi mutlaka özel hayat denen bir gerçek var! Home sekmesi çok kolay ve çabuk erişilebilen bir yerde olduğu için gün içinde sık sık bu pencereyi açma durumunda kalabilirsiniz. Gerek şirket dosyaları gerekse kişisel dosyalarınızdan en son kullandıklarınızın sürekli göz önünde olmasını istemeyenler için bu Home sekmesini biraz sadeleştirmek gerekebilir. Bunun için yapmamız gereken son derece basit.

Yukarıdaki gibi bir görünüm istemeyenler için Taskbar Özelliklerine girerek Start Menü bölümünde yer alan Store and display opened items in Start menu and the taskbar seçeneğini temizlemek yeterli olacaktır. Buradaki ayarın açıklaması çok net olmadığı için Home sekmesindeki görünüme etki edebileceği anlaşılamayabilir. Çünkü Start menü ve Taskbar ayarı gibi görünüyor ilk etapta. Bunun için paylaşmak istedim.

Ayarı yaptıktan sonra daha sade bir görünüme kavuşabilirsiniz. Gizlilik çok önemli malum!

BakiOnur

 

Yazıyı Paylaş! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Technorati
  • Twitter
BakiOnur ()

Microsoft Most Valuable Professional (MVP 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019, Current) Towershell.com Founder clouderz.com Founder Microsoft Certified Trainer (13 years in a row, current) Onur has been working in IT arena with more than 15 years of experience specifically in Windows Server, Exchange Server and Powershell and for the past 5 years in Cloud Technologies including Office 365, Azure and so on. He's authored Windows Server books and written more than 400 technical articles published on several communities. Some of his hundreds of Powershell tools and scripts has been published on Microsoft Script Center. Onur is also a 10-year MCT who has delivered more than 10.000 hours of training in Microsoft technologies. He has been to over 70 universities and presented several Microsoft technologies with highlighted topics. He graduated from Okan University Graduate School in Computer Engineering. He lives in London and is currently running his own business at Clouderz Ltd.

Sosyal Medya

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
@BakiOnur 'u Takip Et

MVP Profili

Kategoriler

Arşiv

Soru ve Önerileriniz

[si-contact-form form='1']