Windows 8 Hands Free Mode (Eller Serbest)

Windows 8 ile birlikte gelen eğlenceli özelliklerden bir tanesine daha bakacağız şimdi. Öncelikle yemek yapmayı seviyor musunuz?

Evet garip bir soru oldu ama şimdiki yeniliğimiz biraz yemek tutkunları için. Evet ben de bir yemek tutkunuyum ama yeme kısmı biraz daha ağır basıyor sanırım. J

Windows 8 içerisindeki Food and Drink (Yeme & İçme) uygulamasının hoş bir özelliği var. Eğer bilgisayarınıza bağlı bir kameranız varsa bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Ne mi bu özellik? Geliyooor!

Yemek yaparken bir çok insanın elleri kirlenir. Öyle ya, malzemeler vs. Bu durumda eğer bir yemek tarifini bilgisayarınızdan okuyorsanız, o kirli ellerle bilgisayarınıza dokunmak istemezsiniz. İşte bu kullanışlı özellik sayesinde yemek tariflerini okurken kameranın hareket algılama özelliği sayesinde sayfaları el hareketlerinizle bilgisayarınıza dokunmadan çevirebilirsiniz! Evet bu doğru J

Önce Food and Drink (Yeme İçme) uygulamamıza gelelim ve sağ tıklayarak Recipe (Yemek Tarifleri) bölümüne girelim.

Ben damak tadıma ugun bir tarif buldum bile.. Sonrasında sağ tıklayarak aşağıdaki menü öğelerinin açılmasını sağlayalım. O da ne! Hands-Free Mode.

Evet bu özelliği kullanarak eller serbest bir şekilde yemeğimi hazırlayabilirim. Bayanların daha çok hoşuna gideceğine eminim..

Afiyet olsun J

Teşekkürler,

BakiOnur

Yazıyı Paylaş! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Technorati
  • Twitter
BakiOnur ()

Microsoft Most Valuable Professional (MVP 2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019, Current) Towershell.com Founder clouderz.com Founder Microsoft Certified Trainer (13 years in a row, current) Onur has been working in IT arena with more than 15 years of experience specifically in Windows Server, Exchange Server and Powershell and for the past 5 years in Cloud Technologies including Office 365, Azure and so on. He's authored Windows Server books and written more than 400 technical articles published on several communities. Some of his hundreds of Powershell tools and scripts has been published on Microsoft Script Center. Onur is also a 10-year MCT who has delivered more than 10.000 hours of training in Microsoft technologies. He has been to over 70 universities and presented several Microsoft technologies with highlighted topics. He graduated from Okan University Graduate School in Computer Engineering. He lives in London and is currently running his own business at Clouderz Ltd.

Sosyal Medya

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
@BakiOnur 'u Takip Et

MVP Profili

Kategoriler

Arşiv

Soru ve Önerileriniz

[si-contact-form form='1']